Tort to pyszne ciasto w typie biszkoptu, które zazwyczaj jest przełożone masą. Jednak, czym odróżnia się klasyczne biszkoptowe ciasto od fantazyjnego tortu weselnego? Oczywiście pięknymi dekoracjami, dzięki którym słodki poczęstunek stanie się prawdziwym gwoździem programu i utkwi w pamięci wszystkim zaproszonym gościom. Jakie dekoracje są obecnie na topie? Przeczytaj i sprawdź.

Jakie dekoracje tortów są najmodniejsze?

W przypadku wyboru dekoracji na weselny tort najwięcej zależy od gustu państwa młodych. Zazwyczaj wybierane są torty eleganckie i bogato zdobione, jednakże coraz częściej na nowoczesne wesele zamawiane są torty w typie “naked”. Są to delikatne ciasta biszkoptowe przełożone jedynie masą i udekorowane owocami. Pozostawiają wrażenie subtelności, a ze względu na mniejszą ilość kalorii, ucieszą się z takiego poczęstunku goście dbający o linię. 

Niezmiennie doskonałą ozdobą tortów weselnych są kwiaty. Obecnie szczególnie modne są żywe kwiatowe dekoracje w połączeniu z eleganckimi, tematycznymi topperami lub figurkami państwa młodych. Ciekawie wyglądają także srebrne i złote jadalne dekoracje w postaci perełek czy wstążek.

Jakie smaki tortów są warte uwagi?

Pyszny smak i eleganckie ozdoby składają się na wspaniałe torty weselne. Bełchatów to miasto, gdzie od ponad 30 lat działa Cukiernia Degustacja i stara się, aby klienci byli zachwyceni ich wypiekami. Oferowane torty są dostępne w dwóch ciekawych smakach. Miłośnicy słodyczy mogą wybrać biszkoptowy tort czekoladowy oparty na luksusowej belgijskiej czekoladzie i pysznym kremie ze śmietany o smaku adwokatu, kawy lub orzecha. Cukiernia oferuje także bardziej tradycyjny tort owocowy, gdzie pyszna śmietankowa masa łączy się z soczystymi owocami, takimi jak maliny, brzoskwinie czy truskawki.